Dovilė

Dovilė Baskakovaitė

Sveiki, aš – Dovilė. Esu vilnietė kolekcionuojanti patirtis. Gal skamba kiek keistai, bet tai vienintelė etiketė, kurią norėčiau ir galėčiau nešioti, nes faktas – gimiau, užaugau ir vis dar gyvenu Vilniuje, ir faktas II – visi mano gyvenime įvykę, vykstantys ar vyksiantys dalykai – tai mano patirtys, kurias renku.

Parinkau žodį “renku” neatsitiktinai. Darau tai aktyviai, nelaukdama kada man kas nors nutiks ar kaip nors susiklostys. Žinot, kaip sakoma – žinok ko nori, arba gausi kas liko. Kadangi kas lieka dažniausiai man netinka (išskyrus kai tai yra 34-36 dydžio drabužiai per išpardavimą), tai kasdien sąmoningai einu, išbandau, paragauju, išgirstu, perskaitau, pamatau ir t.t. Kišu savo nosį visur kur reikia ir kur nereikia, kur naudinga ir kur ne, kur pakvietė, arba kur jaučiausi pakviesta, nes bet kuriuo atveju tai bus patirtis, kuri pateks ir mano „kolekciją“.

Gal dėl tokio aktyvaus gyvenimo būdo dažnai sulaukiu klausimo “kaip tu viską spėji?”, į kurį pasinaudodama proga norėčiau atsakyti prieš išeinant kitiems mano įrašams.

Visų pirma, kas sakė, kad aš spėju? Nes aš tikrai taip niekam nesakiau, nerašiau ir jokia kita forma nemelavau. Jei kas nors taip sakė – pamelavo, jei niekas taip nesakė – išsigalvojot (čia blogiausias variantas). Manau spėja tik tie žmonės, kurie neturi fantazijos, nes kaip įmanoma spėti, kai VISKO YRA TIEK DAUG.

O antra, aš nepažįstu saiko. Aš nemanau, kad vieną kartą per gyvenimą nuvežti savo nenešiojamus drabužius į caritą yra užsiėmimas visuomenine veikla, man neatrodo, kad sportuoti 3 kartus į savaitę yra “net”, o savaitgaliais galima miegoti iki kol išsimiegi.

Nebūsiu tobulo gyvenimo būdo blog‘erė ir neimituosiu kitokio gyvenimo, nei jis yra iš tiesų. Mano pusryčių dubuo nėra ir nebus panašus į meno kūrinį, nesidarysiu OOTD (outfit of the day, jei nežinojot reikšmės įsidėmėti tikrai nereikia) asmenukių prieš didžiulį veidrodį savo tobulame kambaryje ir nesidalinsiu pamokančiomis istorijomis, ką daryti, kad būtumėt liekni, sveiki, motyvuoti, gražūs, protingi ar pan.

Rašysiu apie tikro žmogaus tikrą gyvenimą. Apie teigiamas ir neigiamas patirtis. Apie sėkmes, nesėkmes ir pasekmes savo pavykusių ir mažiau pavykusių bandymų bei eksperimentų. Apie juodą, baltą ir būtinai apie pilką, nes ten dažniausiai slypi įdomiausi dalykai, apie kuriuos kitiems dažnai nepatogu kalbėti, o man –  smagu!